Cendia Silver

Konum:
Istanbul,
Uskudar, 34674
İletişim:
+90 533 155 05 22

Mesafeli Satış Sözleşmesi

Mesafeli Satış Sözleşmesi

Madde 1- Taraflar

1.1. satıcı metni

İsim : CENDIA SILVER

Adres : Mimar Sinan, Atlas Çk. Mimar Sinan Çarşısı no.6 iç kapı no.78, 34674 Üsküdar/İstanbul

Telefon: 0533 155 05 22

Email: info@cendiasilver.com

1.2. Alıcı

Ad – Soyad/TC No: ……………………………………………………………………
Adres : …………………………………… ………………………………
Telefon : ………………………………………………………………
E-posta: ………… ……………………………………………………………

Madde 2- Konu

İşbu sözleşmenin konusu, ALICI’nın SATICI’ya ait www.alici.com internet sitesinden elektronik ortamda siparişini verdiği aşağıda nitelikleri ve satış fiyatı belirtilen ürünün satışı ve teslimi ile ilgili olarak 4077 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkındaki Kanun’dur. www.cendiasilver.com (“İnternet Sitesi”). Mesafeli Sözleşmelere Dair Yönetmelik hükümlerine göre tarafların hak ve yükümlülüklerinin belirlenmesidir.

Alıcı, satıcının adı, unvanı, açık adresi, telefon ve diğer erişim bilgileri, satışa konu malın temel nitelikleri, vergiler dahil satış fiyatı, ödeme şekli, teslimat koşulları ve maliyetleri vb. satışa konu mal ile ilgili tüm ön bilgiler ve cayma hakkının kullanımı ve bu hakkının nasıl kullanılacağı, şikayet ve itirazlarını iletebilecekleri resmi makamlar vb. SATICI tarafından açık, anlaşılır bir şekilde bilgilendirildiğini kabul ve beyan eder. ve internet ortamına uygun olarak, bu ön bilgileri elektronik ortamda teyit ettiğini ve daha sonra bu sözleşme hükümlerine uygun olarak mal sipariş ettiğini beyan eder.

www.cendiasilver.com (“İnternet Sitesi”) sitesinde yer alan ön bilgiler ve alıcı tarafından verilen sipariş üzerine düzenlenen fatura işbu sözleşmenin ayrılmaz parçalarıdır.

Madde 3- Sözleşme konusu Ürün/Ödeme/Teslimat Bilgileri

Elektronik ortamda satın alınan ürün/ürünlerin cinsi ve türü, miktarı, marka/modeli, satış fiyatı, ödeme şekli, teslimatı yapacak kişi, teslimat adresi, fatura bilgileri, kargo ücreti aşağıdaki gibidir. Fatura kesilecek kişi ile sözleşmeyi yapan kişi aynı olmalıdır. Aşağıdaki bilgiler doğru ve eksiksiz olmalıdır. Alıcı, bu bilgilerin yanlışlığından veya eksikliğinden doğabilecek zararları tamamen karşılamayı kabul eder ve ayrıca bu durumdan doğabilecek her türlü sorumluluğu alıcı kabul eder.

SATICI, ALICI’nın verdiği bilgilerin gerçekle örtüşmemesi durumunda gerekli gördüğü durumlarda siparişi durdurma hakkını saklı tutar. SATICI, siparişle ilgili bir sorun tespit ettiği durumlarda, ALICI’nın vermiş olduğu telefon, e-posta ve posta adreslerinden ALICI’ya ulaşamazsa, siparişin yürütülmesini 15 (onbeş) gün süreyle donduracaktır. ALICI’nın bu süre içerisinde konu ile ilgili olarak SATICI ile iletişime geçmesi beklenmektedir. Bu süre içinde ALICI’dan herhangi bir yanıt alınmazsa SATICI, her iki tarafın da zarar görmemesi için siparişi iptal eder.

Gelen Ürün/Ürünler

isim, kod

Toplam Satış Bedeli : ……………………………………………………….
Ödeme Şekli : ………………………………………………………………
Teslim Edilecek Kişi : …………………………………… ……………….
Telefon numarası : ………………………………………………………………
Teslim edilecek adres : …………………………………… ……………….
Fatura Kesilecek Kişi/Kurum : ……………………………………………….
Fatura adresi : ……………………………………………………………………
Nakliye ücreti : ………………………………………… …………………………

Madde 4- Sözleşme Tarihi ve Mücbir Sebep

Sözleşme tarihi, siparişin alıcı tarafından verildiği tarihtir.

Mücbir sebep (doğal afet, savaş), terör, ayaklanma, değişen mevzuat hükümleri, el koyma veya grev, lokavt, üretim ve iletişim tesislerinde önemli arızalar vb.). Mücbir sebep şahsında meydana gelen taraf durumu karşı tarafa derhal ve yazılı olarak bildirmek zorundadır.

Mücbir sebebin devamı süresince taraflar yükümlülüklerini yerine getirmemekten sorumlu tutulamazlar. Bu mücbir sebep durumunun 30 (otuz) gün devam etmesi halinde taraflardan her birinin tek taraflı fesih hakkı olacaktır.

Madde 5- Satıcının Hak ve Yükümlülükleri

5.1. Satıcı, sözleşmede kendisine yüklenen yükümlülükleri mücbir sebep halleri dışında 4077 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ve Mesafeli Sözleşmelere Dair Yönetmelik hükümleri uyarınca yerine getirmeyi kabul ve taahhüt eder.

5.2. 18 (on sekiz) yaşından küçük kişiler www.cendiasilver.com’ den alışveriş yapamazlar. Satıcı, alıcının sözleşmede belirttiği yaşın doğru olduğunu kabul edecektir. Satıcı, alıcının sözleşmede belirttiği yaşın doğru olduğunu kabul edecektir.

5.2. Sistem hatalarından kaynaklanan fiyat hatalarından www. cendiasilver.com sorumlu değildir. Buna göre sitedeki sistem, tasarım veya hukuka aykırı müdahaleler nedeniyle doğabilecek tanıtım ve fiyat hatalarından satıcı sorumlu değildir. Sistem hatalarından dolayı alıcı satıcıdan talepte bulunamaz.

5.3 . www. cendiasilver.com’ den kredi kartı (Visa, MasterCard vb.) veya banka havalesi ile alışveriş yapabilirsiniz. Sipariş tarihinden itibaren bir hafta içinde havalesi yapılmayan siparişler iptal edilecektir. Siparişlerin işleme alınma zamanı, siparişin verildiği an değil, kredi kartı hesabından gerekli tahsilatın yapıldığı veya havalenin (EFT) banka hesaplarına ulaştığı andır. Kapıda ödeme veya posta çeki gibi müşteri hizmetleri ile iletişime geçilmeden yapılan ödeme yöntemleri kabul edilmemektedir.

Madde 6- Alıcının Hak ve Yükümlülükleri

6.1. Alıcı, sözleşmede kendisine yüklenen yükümlülükleri mücbir sebepler dışında yerine getirmeyi kabul ve taahhüt eder.

6.2. Alıcı, sipariş vermekle iş sözleşmesi şartlarını kabul ettiğini ve sözleşmede belirtilen ödeme şekline uygun olarak ödeme yapacağını kabul ve taahhüt eder.

6.3. Alıcı, www. cendiasilver.com internet sitesinde, satıcının adı, unvanı, açık adresi, telefon ve sair erişim bilgileri, satışa konu malın temel nitelikleri, vergiler dahil satış fiyatı, ödeme şekli , teslimat koşulları ve maliyeti vb. satışa konu mallar ile “cayma” hakkının kullanımına ve bu hakkın nasıl kullanılacağına ilişkin tüm ön bilgiler, şikayet ve itirazlarını iletebilecekleri resmi makamlar vb. internet ortamı hakkında açık, anlaşılır ve uygun bilgilere sahip olduğunu ve bu ön bilgileri elektronik ortamda teyit ettiğini kabul ve beyan eder.

6.4. Bir önceki madde uyarınca Alıcı, www. cendiasilver.com sipariş/ödeme/kullanım prosedürü bilgilerini, ürün sipariş ve ödeme koşullarını, ürün kullanım talimatlarını, olası durumlara karşı alınan önlemleri ve elektronik ortamda gerekli teyidi verir. beyan eder.

6.5. Alıcı, satın aldığı ürünü iade etmek isterse, ürüne ve ambalajına hiçbir surette zarar vermemeyi, iade anında fatura aslını ve irsaliyesini iade etmeyi kabul ve taahhüt eder.

Madde 7- Sipariş/Ödeme Prosedürü

Emir:

Alışveriş sepetine eklenen KDV dahil ürünlerin TL tutarını (taksitli işlemlerde toplam taksit tutarları) alıcı onayından sonra ilgili banka kartının POS’undan işleme alınır. Bu nedenle siparişler kargoya verilmemektedir.
Öncelikle müşteriye sipariş onay e-postası gönderilir. Sipariş Onayı e-postası gönderilmeden sevkiyat yapılamaz.

Süreçteki aksamalar veya kredi kartı ile ilgili oluşabilecek sorunlar, sözleşmede belirtilen telefon/faks/e-posta yollarından biri veya birkaçı kullanılarak alıcıya bildirilir. Gerekirse, alıcıdan bankasıyla iletişime geçmesi istenebilir. Siparişlerin işleme alınma zamanı, siparişin verildiği an değil, kredi kartı hesabından gerekli tahsilatın yapıldığı veya havalenin (EFT) satıcının hesaplarına ulaştığının belirlendiği andır.

Sözleşme konusu ürünün istisnai olarak haklı bir nedenle tedarik edilemeyeceğinin anlaşılması ve/veya stok sorunu ile karşılaşılması halinde, alıcıya derhal ve açık bir şekilde bilgi verilerek onay verilmesi halinde, alıcıya eşit kalite ve fiyatta başka bir mal gönderilebilir. alıcı veya alıcının istek ve tercihi doğrultusunda; yeni bir ürün gönderilebilir, ürünün stokta olması beklenebilir veya teslimatı engelleyen diğer engellerin ortadan kalkması beklenebilir ve/veya sipariş iptal edilebilir.

Sözleşme konusu malın teslim yükümlülüğünün yerine getirilmesinin imkansız olduğu hallerde, bu durum alıcıya bildirilir ve ödediği toplam bedel ile varsa kendisini borç altına sokan belgeler on gün içinde kendisine iade edilir. en geç sözleşme feshedilir. Böyle bir durumda alıcı, satıcıdan ayrıca herhangi bir maddi ve manevi tazminat talep etmeyecektir.

Ödeme:

www.cendiasilver.com’ de internet ortamında kredi kartı bilgilerini kullanmak istemeyen müşterilere nakit havale ile sipariş imkanı sunulmaktadır. Havale ile ödemede alıcı kendisine en uygun bankayı seçerek havalesini gerçekleştirebilir. EFT yapılmış ise hesaba havale tarihi dikkate alınacaktır. Havale ve/veya EFT yapılırken “Gönderen Bilgileri ile Fatura Bilgileri aynı olmalı ve sipariş numarası yazılmalıdır.

Ürünün tesliminden sonra, Alıcı’nın kredi kartının yetkisiz kişilerce haksız veya hukuka aykırı olarak kullanılması nedeniyle ilgili banka veya finans kuruluşunun ürün bedelini Satıcı’ya ödememesi halinde, Alıcı teslim aldığı ürünü Satıcı’ya göndermekle yükümlüdür. 10 gün içinde. . Bu gibi durumlarda kargo ücreti Alıcı’ya aittir.

ALICI, kredi kartı ile ödemeyi tercih etmesi halinde ilgili faiz oranlarını ve gecikme faizi bilgilerini bankasından ayrı olarak teyit edeceğini, “Kredi Kartı” kapsamında faiz ve gecikme faizi hükümlerinin uygulanacağını kabul eder. ALICI, Banka ile arasında yürürlükteki mevzuat hükümlerine uygun olarak işbu Sözleşmeyi kabul ve taahhüt eder.

Madde 8- Sevkiyat/Teslimat Prosedürü

Gönderi:

Sipariş onay mailinin gönderilmesi ile ürün/ürünler satıcının anlaşmalı olduğu kargo firmasına teslim edilir.

Teslimat:

Ürün/ürünler, satıcının anlaşmalı olduğu kargo ile alıcının adresine teslim edilecektir. Teslimat süresi, Sipariş onay mailinin gönderilmesinden ve sözleşmenin imzalanmasından itibaren 30 gündür. Bu süre, alıcıya yazılı olarak veya kalıcı veri taşıyıcısı tarafından bildirilmek kaydıyla en fazla on gün uzatılabilir.

Ürünler, kargo şirketlerinin adrese teslim etmediği bölgelere telefon ihbarlı olarak gönderilmektedir.

Kargo Şirketinin haftada bir teslimat yaptığı bölgelerde, sevkiyat bilgilerindeki yanlışlık veya eksiklikler, bazı sosyal olaylar ve doğal afetler gibi durumlarda belirtilen günde gecikme yaşanabilir. Alıcı, bu sarkmalardan dolayı satıcıya herhangi bir sorumluluk yükleyemez. Ürün, Alıcı’dan başka bir kişi/kuruluşa teslim edilecek ise, kişi/kuruluşun teslimatı kabul etmemesinden, kargo bilgilerindeki yanlışlıktan ve/veya eksik teslimattan doğabilecek fazla kargo masraflarından satıcı sorumlu değildir. alıcı. Ürün/ürünler belirtilen gün içerisinde müşteriye ulaşmadıysa teslimat sorunları info@cendiasilver.com e-posta adresi kullanılarak müşteri hizmetlerine derhal bildirilmelidir.

Hasarlı paket durumunda; Hasarlı paketler teslim alınmamalı ve Kargo Şirketi yetkilisine tutanak tutulması gerekmektedir. Kargo Şirketi yetkilisi paketin hasarlı olmadığını düşünüyorsa, alıcının paketi açıp ürünlerin hasarsız teslim edildiğini kontrol etme ve durumun tutanak tutularak tespit edilmesini isteme hakkı vardır. Paket Alıcı tarafından teslim alındıktan sonra Kargo Şirketinin görevini yerine getirdiği kabul edilmiş olur. Paketin teslim alınmaması ve tutanak tutulması halinde, tutanağın bir nüshası Alıcı’da kalacak şekilde durum en kısa sürede Satıcı Müşteri Hizmetleri’ne bildirilmelidir.

Madde 9- Ürün İade ve Cayma Hakkı Prosedürü

Ürün İadeleri:

Alıcı, malı teslim aldığı tarihten itibaren yedi gün içinde hiçbir gerekçe göstermeksizin ve cezai şart ödemeksizin sözleşmeden cayma hakkına sahiptir. 385 sayılı vergi usul kanunu genel tebliği uyarınca alıcı, mal ile birlikte teslim edilen satıcıya ait 2 adet faturanın alt kısmında yer alan iade bölümlerini eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurup, imzalamalıdır, bir nüshasını ürünle birlikte satıcıya gönderir, diğer nüshayı kendi sorumluluğunda tutar. Cayma hakkı, malın alıcıya teslim edildiği günden itibaren başlar. İade edilen ürün veya ürünlerin iade masrafı alıcı tarafından karşılanmalıdır.

Alıcının istekleri ve/veya kişisel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan mallarda cayma hakkı yoktur.

Alıcının cayma hakkını kullanması halinde satıcı, cayma bildiriminin bulunduğu faturanın kendisine ulaşmasından itibaren en geç on gün içinde aldığı toplam tutarı ve varsa tüketiciyi borç altına sokan belgeleri iade eder, tüketiciye hiçbir masraf çıkarmadan.

Teslim alınan malın değerinin düşmesi veya iadeyi imkansız kılan bir sebebin varlığı cayma hakkının kullanılmasına engel değildir. Ancak değer düşüklüğü veya iadenin imkansızlığı tüketicinin kusurundan kaynaklanıyorsa, satıcı malın değerini veya değer düşüklüğünü tazmin etmek zorundadır.

Sehven alınan herhangi bir ürün için genel iade süresi 7 gündür. Bu süre içerisinde açılmış, kullanılmış, tahrip olmuş vb. ürünlerin iadesi kabul edilmeyecektir. İadeler orijinal ambalajı ile yapılmalıdır.

Yanlışlıkla satın alınan ürün ve ambalajında herhangi bir açılma, bozulma, kırılma, tahribat, yırtılma, kullanım ve sair durumların tespit edilmesi ve ürünün alıcıya teslim edildiği andaki gibi iade edilememesi durumunda, ürün iadesi yapılmaz ve bedeli iade edilmez.

Ürün iadesi için öncelikle müşteri hizmetlerine durum bildirilmelidir. Ürünün iade olarak gönderileceği bilgisi satıcı tarafından müşteriye iletilmektedir. Bu görüşmeden sonra ürün, iadeye ilişkin bilgileri içeren faturası ile birlikte alıcının adresine teslimatı yapan Kargo şirketi aracılığıyla SATICI’ya teslim edilmelidir. İade edilen ürün SATICI’ya ulaştığı takdirde işbu sözleşmede belirtilen şartları sağlaması halinde iade olarak kabul edilir ve geri ödemesi ALICI’nın kredi kartına/hesabına yapılır. Ürün iade edilene kadar geri ödeme yapılmayacaktır. Kredi kartına yapılan iadelerin kredi kartı hesaplarına yansıma süresi ilgili bankanın takdirindedir.

Kredi kartı ile ve taksitli alışveriş yapılması durumunda ürünün kredi kartına iade prosedürü aşağıdaki şekilde işlenecektir: Alıcı ürünü taksitli satın almak istemiş ise Banka alıcıya geri ödemesini taksitli olarak yapar. Satıcı, ürün bedelinin tamamını bankaya tek seferde ödedikten sonra, Banka POS’undan yapılan taksitli harcamaların alıcının kredi kartına iade edilmesi durumunda, talep edilen iade tutarları Banka tarafından hamilinin hesaplarına taksitli olarak aktarılır. ilgili taraflar mağdur olmaz. Alıcının satışın iptaline kadar ödediği taksit tutarları, iade tarihi ile kartın hesap kesim tarihlerinin çakışmaması durumunda her ay karta 1 (bir) iade yansıtılacağını,

Kart ile satın alınan mal ve hizmetin iadesi durumunda, Satıcı, Banka ile yapmış olduğu sözleşme gereğince alıcıya nakit ödeme yapamaz. İade işlemi olması durumunda üye iş yeri yani satıcı ilgili yazılım üzerinden iadeyi yapacak olup üye iş yeri yani satıcı bu nedenle ilgili tutarı Banka’ya nakden veya mahsuben ödemekle yükümlüdür. , yukarıda detayları belirtilen prosedür gereği alıcıya nakit olarak ödeme yapılamamaktadır. Kredi kartına iade, alıcının Banka’ya tutarı tek seferde ödemesinden sonra Banka tarafından yukarıdaki prosedüre göre yapılacaktır.

Madde 10-Garanti

Kullanma talimatına uygun olarak kullanılan ve temizliği yapılan ürünler her türlü imalat hatalarına karşı aşağıdaki şartlarla 2 yıl garantilidir: Satıcının garanti sorumluluğu sadece 4077 sayılı kanun kapsamındaki tüketiciler için geçerlidir. işlerde Türk Ticaret Kanunu hükümleri uygulanır.

Madde 11- Gizlilik

İşbu sözleşmede belirtilen bilgiler ile ödemenin yapılabilmesi için alıcının satıcıya verdiği bilgiler satıcı tarafından üçüncü kişiye iletilmektedir. Kişilerle paylaşılmayacaktır.
Satıcı, bu bilgileri ancak idari/yasal bir yükümlülüğün varlığı çerçevesinde açıklayabilecektir. Satıcı, araştırma kapasitesi belgelenmiş herhangi bir adli soruşturma kapsamında kendisinden istenen bilgileri elinde bulunduruyorsa ilgili makama sağlayabilir.

Kredi Kartı bilgileri kesinlikle saklanmaz, Kredi Kartı bilgileri sadece tahsilat sürecinde ilgili bankalara güvenli bir şekilde iletilerek provizyon için kullanılır ve provizyon sonrası sistemden silinir.
Alıcının e-posta adresi, posta adresi, telefon gibi bilgiler sadece satıcı tarafından standart ürün teslimatı ve bildirim işlemleri için kullanılmaktadır. Bazı dönemlerde kampanya bilgileri, yeni ürünler hakkında bilgiler, promosyon bilgileri alıcıya onayından sonra gönderilebilir.

Madde 12- Uyuşmazlık Halinde Yetkili Mahkeme ve İcra Daireleri

İşbu sözleşmenin uygulanmasından doğacak ihtilaflarda Sanayi ve Ticaret Bakanlığınca her yıl Aralık ayında ilan edilen değere kadar Tüketici Hakem Heyetleri ile Alıcı veya Satıcının yerleşim yerindeki Tüketici Mahkemeleri yetkilidir.

Siparişin yerine getirilmesi halinde Alıcı işbu sözleşmenin tüm koşullarını kabul etmiş sayılır.