Cendia Silver

Konum:
Istanbul,
Uskudar, 34674
İletişim:
+90 533 155 05 22

Teslimat ve İade Prosedürü

Herhangi bir gerekçe göstermeksizin yapılan değişiklik ve iadeler 24 saat içerisinde kargoya teslim edilmelidir.

Müşterilerimizin online sitemiz üzerinden yaptıkları alışverişlerde mesafeli satış sözleşmesi gereğince 14 gün içinde cayma hakkı bulunmaktadır.

Müşterinin 14 gün içinde mağazaya iade talebinde bulunmasına rağmen iade yapılmayan durumlar aşağıdaki gibidir:

Özel sipariş ile yapılan veya değiştirilen (yüzük ölçüsü veya ölçü ayarı, zincir boyu ayarı, harf, isim çalışması, renklendirme çalışması vb., üzerinde özel yazı bulunan ürünler) iade alınmaz.

İade edilecek ürün tamamen hasarsız ve kullanılmamış olmalıdır. Çizilmiş, hasar görmüş veya herhangi bir şekilde fiziksel olarak değiştirilmiş ürünlerde kesinlikle iade yapılmaz. Ürün uzmanlarımız tarafından incelendikten sonra iade süreci başlatılır.

İade ve değişim için whatsapp hattımıza (+90 533 155 05 22.) bildirmeniz veya sipariş numaranızı ve iade/değişim talebinizin nedenini info@cendiasilver.com adresine mail atmanız gerekmektedir. Uzmanlarımız gerekli incelemelerin ardından sizi konu hakkında bilgilendirecektir.

İade ve değişim koşullarının sağlanması durumunda yapılacak işlemler sadece online mağazamız tarafından gerçekleştirilmektedir.

İade edilecek ürünün ambalajı, sertifikası, faturası ve varsa promosyonları ürün ile birlikte gönderilmelidir.

Trendyol.com veya n11.com web sitelerindeki mağazalarımızda yapılması talep edilen değişiklik ve iade taleplerinin, ilgili site üzerinden talep oluşturularak yapılması gerekmektedir.

İade edilecek ürünün “Mesafeli Satış Sözleşmesi” 9. maddesinde yer alan “Cayma Hakkı”na ve 15. maddesinde yer alan “Cayma Hakkı Kullanılamayacak Ürünler”e uygun olması gerekmektedir. Değişiklik yapılarak kişiselleştirilmiş ürünler veya eklemeler.

Niteliği itibariyle iadeye uygun olmayan ürünler (yüzük, küpe, kolye vb.)

IFiyatı borsada veya teşkilatlanmış diğer piyasalarda belirlenen ürünler (külçe, mücevherat, altın ve gümüş vb. kategorisindeki tüm ürünler)

MAĞAZALARIMIZDAKİ İADE VE DEĞİŞİM İŞLEMLERİ;

Mağazalarımızda 6502 sayılı tüketicinin korunması kanunu gereği satın almış olduğunuz ürün; Fatura tarihinden itibaren ilk 14 gün içerisinde kullanılmadığı tespit edilirse aynı ürün grubundan farklı bir ürün ile değiştirebilirsiniz.

• Değişim yapılacak ürünün kullanılmamış olduğu ürün uzmanlarımız tarafından kontrol edilmelidir.

• Sarrafiye ve tel bileklik ürün gruplarında herhangi bir değişiklik yapılmamıştır.

• Değişim yapılacak ürünün fiyatı, değiştirilmesi talep edilen ürünün fiyatından az olmamalıdır.

• Ürününüz pırlanta ise pırlanta ürün grubu, altın ise altın ürün grubu ile değiştirebilirsiniz.

• Ürün değişim işlemlerinde, satın alma aşamasında size verilen tüm belgeler (ürün sertifikası, fatura, ürün ambalajı) ile mağazalarımıza başvurmanız gerekmektedir.

• Ürün hediye ise hediye çeki ile değiştirebilirsiniz.

Üründe herhangi bir kusur olmamasına rağmen ürün geri çekildiğinde belirtilen süre (24 saat) içerisinde değişiklik yapılabilir ancak para iadesi yapılamaz.

GÜMRÜK VE TİCARET BAKANLIĞI MESAFELİ SATIŞ SÖZLEŞMELERİ MÜDÜRLÜĞÜ TARİHLİ 27 KASIM 2014

vazgeçme hakkı

MADDE 9

 1. Tüketici on dört gün içinde hiçbir gerekçe göstermeksizin ve cezai şart ödemeksizin sözleşmeden cayma hakkına sahiptir.
 2. Cayma hakkının süresi, hizmetin ifasına ilişkin sözleşmelerde, sözleşmenin kurulduğu gün; Mal teslimine ilişkin sözleşmelerde süre, tüketicinin veya tüketici tarafından belirlenen üçüncü kişinin malı teslim aldığı gün başlar. Ancak tüketici, sözleşmenin kurulmasından malın teslimine kadar geçen süre içinde de cayma hakkını kullanabilir.

Cayma hakkı süresinin belirlenmesinde;

 • a) Tek sipariş konusu olup ayrı ayrı teslim edilen mallarda, tüketicinin veya tüketici tarafından belirlenen üçüncü kişinin son ürünü teslim aldığı gün,
 • b) Birden fazla parçadan oluşan mallarda, tüketicinin veya tüketici tarafından belirlenen üçüncü kişinin son parçayı teslim aldığı gün,
 • c) Malın belirli bir süre boyunca düzenli olarak teslim edildiği sözleşmelerde, tüketicinin veya tüketici tarafından belirlenen üçüncü kişinin ilk malı teslim aldığı gün esas alınır.
 1. (4) Malın satıcı tarafından taşıyıcıya teslimi, tüketiciye teslim sayılmaz.
 2. (5) Mal teslimi ile hizmet ifasının birlikte yapıldığı sözleşmelerde mal teslimine ilişkin cayma hakkı hükümleri uygulanır.

Cayma hakkının istisnaları

MADDE 15

(1) Taraflarca aksi kararlaştırılmadıkça, tüketici aşağıdaki sözleşmelerde cayma hakkını kullanamaz:

 • Finansal piyasalardaki dalgalanmalara bağlı olarak fiyatı değişen ve satıcı veya sağlayıcının kontrolünde olmayan mal veya hizmetlere ilişkin sözleşmeler.
 • Tüketicinin istekleri veya kişisel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan mallara ilişkin sözleşmeler.
 • Bozulabilir veya son kullanma tarihi geçmiş malların teslimine ilişkin sözleşmeler.
 • Tesliminden sonra ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurları açılmış olan mallardan; İadesi sağlık ve hijyen açısından uygun olmayanların teslimine ilişkin sözleşmeler.
 • Tesliminden sonra başka ürünlerle karışan ve doğası gereği ayrıştırılması mümkün olmayan mallara ilişkin sözleşmeler.
 • Malın tesliminden sonra ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurları açılmış olmak kaydıyla maddi ortamda sunulan kitap, dijital içerik ve bilgisayar sarf malzemelerine ilişkin sözleşmeler.
 • Abonelik sözleşmesi kapsamında sağlananlar hariç, gazete ve dergi gibi süreli yayınların teslimine ilişkin sözleşmeler.
 • Belirli bir tarih veya dönemde yapılması zorunlu olan, konaklama, eşya taşıma, araç kiralama, yiyecek ve içecek temini ile boş zamanların eğlence veya dinlenme amacıyla kullanılmasına ilişkin sözleşmeler.
 • Elektronik ortamda anında ifa edilen hizmetlere veya tüketiciye anında teslim edilen gayri maddi mallara ilişkin sözleşmeler.
 • Cayma hakkı süresi sona ermeden önce, tüketicinin onayı ile ifasına başlanan hizmetlere ilişkin sözleşmeler.

İade ve iptaller için 0533 155 05 22. numaralı telefonu aramanız veya info@cendiasilver.com adresine e-posta göndermeniz gerekmektedir .